ČLÁNKY

RINK na DŽEME

Džem festival v košickej Tabačke nezabudol ani na výnimočných lokálnych tvorcov z Východu.  Ponúkal ochutnávku z kreatívneho priemyslu, nezávislej kultúry a umenia počas maratónskeho víkendu v Košiciach. Bolo nám cťou prijať pozvanie a tak počas sobotného designmarketu sa predstavil aj RINK.


Napriek zmene pôvodného termínu sa remeselníci zišli v hojnom počte na workshope zameranom na tému Nízkonákladové formy marketingu. Teší nás ich záujem, a veľmi si vážime nových remeselníkov, ktorí sa pridali k nám. Obdivuhodné, že zavítali do RINK-u aj z druhého konca Košického kraja. Pani krasličiarka z Trebišova, mladý drevorezbár zo Somotora,...

Tak, ako novonarodené nevyvinuté dieťa je dané do inkubátora, tak môže aj začínajúci remeselník vstúpiť do inkubátora. Taktiež sa jedná o uzavretý priestor, kde remeselník dostáva "potrebnú výživu" čiže služby a poradenstvo, aby bol schopný samostatnej existencie. Po ukončení inkubácie remeselník je schopný samostatného fungovania, v tejto fáze už...

Medzinárodný festival paličkovanej čipky spája tradíciu a súčasnosť. Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizovalo v dňoch 20. a 22. septembra 2019 XII. ročník Medzinárodného festivalu paličkovanej čipky pod názvom Paličkovanie, csipkeverés, koronki.

Košická župa otvára svoj prvý remeselnícky inkubátor v Rožňave. Dom tradičnej kultúry Gemera sa stáva unikátnym vzdelávacím centrom pre ľudových remeselníkov. 24. 4. 2019 o 9:30 hod. v Dome tradičnej kultúry Gemera, Rožňava, Betliarska 8.