Oskar Szabo

výroba domácich sirupov, džemov a nátierok

Košice


Volám sa Oskar.

Som v podstate normálny chlap, otec a manžel, ktorý sa snaží plniť si svoj sen.

Vždy som rád pozeral relácie o varení. Sledoval ako sa rodia dobroty. Ticho závidel úspechy v gastronómií. A potom to prišlo. Zrazu som mal viac času ako som potreboval. Zrodil sa nápad: budem variť sirupy, džemy a nátierky. Ale nie hocijaké. Z domácich surovín, tak ako to robievala moja babka a moja mama. No chcelo to trošku viac, dať tomu novú chuť, novú kombináciu, aby to nebolo len dobré, ale "najlepšie". Samozrejme, hneď všetko na prvýkrát nevyšlo. Zrodilo sa pár nepodarkov :-) No podarilo sa aj ukryť mnohé kombinácie s úžasnou chuťou do fľaštičiek.

A tak vznikli Oskarove lakocinky. Prečo lakocinky? Ta lebo po našom to znamená dobrota, maškrta.

Oskarove lakonciky sú predovšetkým domáce sirupy, džemy, nátierky vyrábané z domácich surovín bez umelých prísad a farbív. Aby tradičné bolo netradičným kombinujem rôzne chute a kombinácie a tak vznikajú chute, ktoré si tvoj jazýček zamiluje. Výrobky sú vhodné na každodenné použitie za tepla či za studena, k sladkému aj slanému, k mäsu aj k syru, vínu či k pivu, aj ako darček pre všetkých, ktorí majú radi nové chute. 


MOJE ÚSPECHY


V roku 2020 sa nám podarilo v najväčšej a najprestížnejšej súťaži Great Taste Awards v ktorej bolo hodnotených 12,777 výrobkov zo 106 krajín, získať zlatú hviezdu pre džem Šípky - ríbezle - kardamón a Tatra Broskyňa.  


MOJE PRÁCEKONTAKT

oskarszabo211@gmail.com