Župné dni Rožňava

Od konca apríla každý piatok ožíva župnými dňami iný región. Program odštartuje na Gemeri, pokračuje na Spiši, Zemplíne a vyvrcholením bude slávnosť na Above, keď ožije Župné mestečko na Námestí Maratónu mieru v Košiciach.
Cieľom celého podujatia je obyvateľov kraja interaktívne oboznámiť s tým, načo slúži 
župa, čo sú jej právomoci a o čo všetko v kraji sa stará – od sociálnych služieb, cez dopravu, turistický ruch až po školstvo či kultúru. Vyvrcholením celého týždňa Župných dní v Rožňave bude piatkové (26.4.2024) Župné mestečko od 9:00 do 21:00 na Námestí baníkov v Rožňave. Pripravené je aj jedno prekvapenie. 
Na Gemeri nás čaká výnimočná udalosť, svetu predstavíme značky Regionálny produkt a Tradičný výrobok Košického kraja. Budú sa používať na označenie remeselných a ľudovo-umeleckých výrobkov z prírodných zdrojov so zaručeným pôvodom z nášho kraja a jedinečným vzťahom k regiónom Gemera, Spiša, Abova a Zemplína. Značka bude garantovať jedinečnú kvalitu lokálnych výrobkov. Koordinátorom regionálneho označenia sa stane Remeselnícky inkubátor (RINK), zriadený pri župnom Gemerskom osvetovom stredisku v Rožňave,“ dodal predseda KSK Rastislav Trnka. 

"Úprimne sa tešíme, že náš sľúbený záväzok voči remeselníkom prichádza do cieľa. V druhom polroku 2024 vyhlásime prvú výzvu so zameraním práve na remeselné produkty. Bude nám cťou pristúpiť k hodnoteniu a certifikácii prihlásených produktov a  následne s radosťou a plnou pýchou na vzácnych remeselníkov nášho regiónu odovzdať im k používaniu značku kvality Regionálny produkt Košického kraja, prípadne aj značku Tradičný výrobok Košického kraja,"  informuje riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná. 

Súbory na stiahnutie
Plagát - program (806.01 KB)